.

 

 

"מושגי יסוד בכימיה"

 

 

    

"מושגי יסוד בכימיה"

קורס מושגי יסוד בכימיה מתאים לתלמידים בכיתות  ט' ו-י' מגמת כימיה.
בקורס נלמד את הנושאים הבסיסיים המחולקים לשעורים הבאים:

  • מיון חומרים - נלמד איך ממיינים את החומרים לחומרים טהורים ותערובות. מהם יסודות, תרכובות, תערובות אחידות ולא אחידות. נלמד על תכונות של מתכות ואל מתכות ושיטות הפרדה. השעור כולל סרטון הרצאה וסרטון תרגול.

  • נקודת רתיחה והתכה -  נלמד על מצבי הצבירה של החומרים: גז, נוזל ומוצק, על תהליכי המעבר בין מצבי הצבירה ומהן נקודת רתיחה והתכה של חומר. השעור כולל סרטון הרצאה וסרטון תרגול.
  • תורת החלקיקים - נלמד מהם אטומים ומולקולות, איך מציירים מודלים פשוטים ומתארים בעזרתם מצבי צבירה של החומר ותכונותיהם. נדבר על תכונות החלקיקים במצבי הצבירה השונים: מרחק בין החלקיקים, כוחות משיכה, סוגי תנוע ומהירות התנוע. בנוסף נתאר בעזרת מודל החלקיקים סוגי החומרים השונים שלמדנו: יסודות, תרכובות, תערובות אחידות ותערובת לא אחידות. השעור כולל סרטון הרצאה וסרטון תרגול.

  • שפת הכימאים - נלמד איך כותבים נוסחאות של יסודות ותרכובות על פי שם היסודות המרכיבים אותם ומודלים של החלקיקים. נלמד חוק שימור המסה ואיך לרשום תגובה כימית ואיך לאזן אותה. 
    השעור כולל סרטון הרצאה וסרטון תרגול.

  • מיומנויות חקר - בניית גרף באקסל - נלמד איך בונים טבלת נתונים באקסל איך ומפיקים גרף מנתונים אלה כולל הוספת קו מגמה. הוידיאו כולל ניסוי על נקודת רתיחה שלחומרים טהורים ותערובות, מדידת טמפרטורה, רישום תוצאות על גביטבלה כולל תצפיות ועיבוד התוצאות בתכנת אקסל.

 

בהצלחה!

 

ארנסטו זילברשטין

 

 

 

"מושגי יסוד בכימיה"

מחיר הקורס: 75 ש"ח
לרכישת הקורס , מלאו את הפרטים בטופס 
 
 

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון סלולארי

מוכנים לבגרות כימיה

muchanim.co.il

 

 

 

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.